Strefa Ciszy 2023

Festiwal Strefa Ciszy

8-30 lipca 2023

Łazienki Królewskie

Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

Wchodząc z miejskiego zgiełku na teren Ogrodu, zanurzmy się w ciszę, która pozwoli nam usłyszeć muzykę delikatnie rozbrzmiewającą w pełnej harmonii z otaczającą naturą. Wsłuchajmy się zatem w tę „ciszę” – skrywa ona niezliczone skarby, które odnajdą Państwo podczas dziewiątej edycji Festiwalu Strefa Ciszy.

W tym roku Festiwal odbędzie się w cztery lipcowe weekendy: od 8 do 30 lipca 2023

Koncerty odbywać się będą w łazienkowskich ogrodach przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Czerwonej przy Trou Madame i Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. W ramach Festiwalu zapraszamy na koncerty muzyki klasycznej, ludowej oraz jazzowej.

 

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wystąpią m.in. Chór Uniwersytetu Warszawskiego, zespół Cohaere Ensemble, który swoimi wykonaniami muzyki francuskiej absolutnie zachwycił największych francuskich znawców i koneserów (I Nagroda na prestiżowym Le Concours International de Musique Ancienne du Val de Loire, nagród II i III nie przyznano) czy Shoven Quartet (I miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2021, I miejsce na Beethoven International Music Competition 2023).

 

Nie zabraknie też muzyki świata. Zespół Czarnina zabierze nas w podróż cygańską karawaną, utwory łączące muzykę bałkańską, klezmerską oraz polską wykona BUM BUM ORKeSTAR, a w świat flamenco wprowadzi nas zespół Madrugada. Usłyszymy też autorskie opracowania polskiej muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Tuleje.

Po raz kolejny na Festiwalu zagości także Scena Opowiadaczy przy Świątyni Sybilli. Będzie można usłyszeć baśnie, opowieści i gawędy z różnych stron świata wzbogacone muzycznymi improwizacjami, zainspirowanymi muzyką tradycyjną. Wystąpi duet opowiadaczki Barbary Derlak i multiinstrumentalisty Sebastiana Wielądka, Basia Songin oraz Sebastian Wielądek i Gwidon Cybulski.

Dzieci i rodziców, jak co roku, zapraszamy na cykl koncertów „Melomaluszki”. Doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy. 

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. Na Scenie Otwartej przy Wodozbiorze (Scena Pomarańczowa) amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl