Duet Fragile

FRAGILE to nieprzypadkowe spotkanie dwojga przyjaciół i artystów:

 Jolanty Kossakowskiej (Mosaik) i Gwidona Cybulskiego (Gadająca Tykwa, Wielbłądy). Grali już razem w ramach innych projektów, współtworzyli też płytę „WOLNO!” zespołu Mosaik. Pewnego jesiennego wieczora muzycy wpadli na siebie na kameralnym wernisażu i zagrali koncert. Spontaniczny występ wpisał się w pomysł Gwidona, żeby stworzyć muzykę mówiącą o tym, co w nas kruche i delikatne, a często też zapomniane. Duet zadebiutował występem w finale konkursu Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2018.

Fragile tworzy autorskie utwory inspirowane melancholijnymi melodiami i pieśniami z Mazowsza i z Afryki Zachodniej. Kompozycje duetu to dialogi na skrzypce i zachodnioafrykańskie ngoni, to dwugłos wyśpiewujący tęsknotę za bezkresną sawanną, za równiną usłaną polami i łąkami, za bliskością i zachwytem nad „tu i teraz”, utraconym w pogoni za światem.

Artyści opowiadają muzyką o tych wszystkich uczuciach, które nosimy ukryte w sercu i które najlepiej byłoby oznaczyć etykietą „Fragile” – Ostrożnie! Kruche!

Jolanta Kossakowska – śpiew, skrzypce

Gwidon Cybulski – śpiew, ngoni, gitara, harmonijka ustna

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl