Scena Otwarta – STAYnia. Eksperymentalna Pracownia Edukacji Muzycznej

STAYnia znowu wystąpi na Festiwalu Strefa Ciszy !

W sobotę 23 lipca na Scenie Otwartej spotkają się ludzie muzykujący, których łączy pasja śpiewania i grania dla przyjemności. Współpracują z artystami, aby stale rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim , aby razem cieszyć się ulubioną muzyką. Projekt „STAYnia. Eksperymentalna Pracownia Edukacji Muzycznej” działa już od 2015 roku. Przyczynił się do powstania środowiska współtworzącego stabilny kontekst społeczny, sprzyjający praktyce muzycznej i przyjaznym relacjom międzyludzkim..

 

O godzinie 13.00 wystąpi grupa DŻEM, z którą pracuje kompozytor i multiinstrumentalista Bartosz Smorągiewicz. W ich wykonaniu usłyszymy standardy jazzowe i szlagiery rozrywkowe takie jak  m.in. Black Orpheus, Girl from Ipanema, Zacznij od Bacha. Zaraz po nich wystąpi grupa „Calypso” z 3 utworami: Pata- Pata, No woman, no cry i Tequila.  Zespół pracuje pod kierunkiem perkusisty Pawła Kowalskiego. Oba zespoły – Dżem i Calypso-  pracują zazwyczaj w FabLabie CWR na Błękitnej.

 

O godzinie 14.00 wystąpi Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia z towarzyszeniem Kapeli Klubowej, którą wesprze znakomity akordeonista Grzegorz Toporowski. Grupa śpiewacza pracuje pod kierunkiem znanej warszawskiej wokalistki Justyny Jary. W programie koncertu znajdą się ulubione piosenki i pieśni tradycyjne różnych narodów: polskie, białoruskie, ukraińskie, serbskie, cygańskie, żydowskie i inne.

Kapela Klubowa to grupa „styniaków”, którzy znają repertuar Klubu Piosenkowego, a chcą rozwijać się instrumentalnie. Pomaga im w tym kontrabasista Łukasz Owczynnikow. Klub i Kapela spotykają się zazwyczaj w Pałacyku Konopackiego, dzięki stałej współpracy Fundacji Muzyka jest dla wszystkich z Domem Kultury Praga.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl