Scena Otwarta – Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów

Program:
1.”Have a nice day” – sł. muz. Lorenz Maierhofer
2. “Now is the month of maying” – Thomas Morley, oprac. Philippe Caillard
3. “Come again!” – John Dowland
4. “Contrappunto bestiale alla mente” – Adriano Banchieri
5. “Hymn do nocy” – Ludwig van Beethoven, oprac. Ignaz Heim
6. “Evening rise” – mel. tradycyjna, oprac. Meinhard Ansohn
7. “Put a little love in your heart” – sł. i muz. Jimmy Holiday,
Randy Myers i Jackie de Shannon, oprac. Jay Althouse, sł. pol.
Katarzyna M. Boniecka i Tomasz Szymański
8. “We’ll meet again” – sł. muz. Ross Parker i Hughie Charles, oprac. Roger Emerson, sł. pol. Katarzyna M. Boniecka i Tomasz
Szymański
9. “Znamy się tylko z widzenia” – sł. Marek Głogowski, muz. Ryszard Poznakowski
 
Wykonawcy:
Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów
Katarzyna M. Boniecka – dyrygent
Wojciech Chomicz – teorba
Grzegorz Sykulski – podkłady instrumentalne
Festiwal Strefa Ciszy

Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów od 2005 do 2015 roku działał jako Chór Kameralny Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2015 roku jest oficjalnym Chórem Dzielnicy Mokotów pod auspicjami Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów. Tworzą go mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów i osoby pracujące, po seniorów. Poziom wykonawczy Chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą. Do ostatnich osiągnięć Chóru należy Grand Prix, Złoty Dyplom w kategorii chórów świeckich i Nagroda Specjalna za najlepiej wykonany utwór sakralny na XIV Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie w 2018 roku Srebrny Dyplom na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej “Nadzieja w Chórze” w Tykocinie w 2019 roku. Dyrygentem Chóru jest Katarzyna Maria Boniecka, a nauczycielem emisji głosu i korepetytorem – Tatiana Trojanowska.

Chór ma na swoim koncie występy w Teatrze Muzycznym „Roma”, w Teatrze Studio, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie w muzeum Powstania Warszawskiego oraz szereg koncertów tematycznych w różnych kościołach, instytutach i ośrodkach kultury w Polsce i za granicą. Chór aktywnie włącza się w życie kulturalne stolicy i Dzielnicy. W 2016 roku nagrał wraz z Orkiestrą „Sinfonia Viva” pieśni i piosenki związane z Mokotowem. Nagrania ukazały się na jubileuszowej płycie „Jest muzyka na Mokotowie”, która została wydana z okazji 100-lecia stołeczności Mokotowa. W ramach działań skierowanych do społeczności lokalnej Mokotowa, występował na świętach, dniach sąsiedzkich na Mokotowie, na Mokotowskim Festiwalu Edukacji Kulturalnej „Widelcem po sztuce” oraz w ramach Festiwalu „ArtMokotów” w Domu Kultury KADR.

W roku 2016 w ramach wymiany międzynarodowej z włoskim Chórem Żeńskim „Floreos” wystąpił z koncertem polskiej i amerykańskiej muzyki sakralnej w Bazylice Santa Francesca Romana w Rzymie. W ramach obchodów „Roku Rzeki Wisły” Chór zrealizował projekt „Vis-à-Wisła” uwieńczony koncertem w Służewskim Domu Kultury. Wystąpił również w siedzibie Fundacji Batorego z koncertem „Miłość w dźwiękach zaklęta”. Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Chór uczcił koncertem-projektem „Sercu bliskie” w Służewskim Domu Kultury. Chór współpracuje z Kościołem Anglikańskim w Warszawie. W sezonie 2018/2019 przygotował po raz pierwszy w historii Kościoła Anglikańskiego w Polsce oprawę tradycyjnych, chóralnych nabożeństw – 9 Lessons and Carols i Evensong. W grudniu 2019 Chór włączył się w obchody Światowego Dnia Chóralnego, organizując koncert „Rozkołysz pieśnią świat” w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Koncert został objęty patronatem honorowym przez Ambasadę Estonii. Co roku Chór organizuje koncert kolęd z różnych stron świata w warszawskich kościołach. W trakcie lockdownu Chór kontynuował działalność, przygotowując szereg nagrań wirtualnych.

Więcej o Chórze na:
https://www.facebook.com/chormokotow

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl