Scena chórów

Festiwal Strefa Ciszy

Zapraszamy do muzykowania na Scenie Chórów! Pokażcie, co Wam w duszach gra. 

Zapraszamy chóry, zespoły, amatorów i profesjonalistów, wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją muzykę na jednej ze scen plenerowych Łazienek Królewskich w każdą sobotę lipca.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wysyłanie zgłoszeń wraz z krótką informacją o zespole, zdjęciem, programem i preferowanym terminem koncertu na adres: koncert@muzykajest.pl

Na festiwalowej Scenie Chórów zaprezentują się artyści, amatorzy i profesjonaliści. W każdą sobotę lipca usłyszeć będzie można śpiew w różnym repertuarze, od klasyki do gospel. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

.

.

.


God’Spell

15 lipca, godz. 12:00, Scena Pomarańczowa

29 lipca, godz. 11:00, Scena Pomarańczowa

God’spell to nieformalna amatorska grupa kilkunastu osób połączonych od ponad 10 lat pasją do muzyki i wzajemną sympatią.
Śpiewamy a capella. Inspiruje nas klasyczne brzmienie negro spirituals, ale także muzyka soul, r’n’b czy reggae. Eksperymentujemy i bawimy się muzyką, szukając sposobu na wyrażenie przez nią siebie.

Na co dzień pracujemy, uczymy się i wychowujemy dzieci. Są wśród nas ludzie różnych przekonań, łączy nas jednak ogromna pasja śpiewania i tworzenia muzyki. Suma naszych osobowości daje wyjątkową atmosferę i ogromną moc, którą odczujecie na naszych koncertach. Spotkajmy się!

 

Chór mieszany “Sokół”

29 lipca, godz. 15:00, Scena Pomarańczowa

Chór mieszany „Sokół” rozpoczął swoją działalność w 1987 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Założycielem i pierwszym dyrygentem chóru był Jan Karpierz. Od czternastu lat stanowisko dyrygenta piastuje Magdalena Wiśniowska.

Chór tworzy 27 osób z różnych środowisk, których łączy wspólna idea – kultywowanie i chęć popularyzacji śpiewu chóralnego. Patronat nad chórem objął Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie.

Chór chętnie prezentuje się podczas uroczystości gminnych, wielu koncertach, konkursach i przeglądach na terenie Podkarpacia. Chór od 2009 roku jest organizatorem Koncertu Kolęd i Pastorałek „Chwalmy Boże Dziecię” we Frysztaku. W repertuarze chóru znajduje się ok. 150 utworów o tematyce  religijnej, patriotycznej, świeckiej i ludowej.

 

Singin’ Warsaw 

8 lipca, godz. 11:00 i 14:00, Scena Pomarańczowa

Singin’ Warsaw to zespół woklany, który powstał w 2014 r. Jesteśmy grupą ludzi na co dzień uczących się, studiujących lub pracujących, z różnymi doświadczeniami muzycznym. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych (młodzież i dorośli) pod okiem zawodowych muzyków. Naszym dyrektorem artystycznym jest Paulina Kardas, dyrygentka i skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która potrafiła okiełznać nasze muzyczne temperamenty i stworzyć zespół, dla którego wspólne brzmienie jest niezwykłym, muzycznym spełnieniem.
Śpiewamy współczesne i nieco starsze utwory z repertuaru rozrywkowego i filmowego w specjalnych, wokalnych aranżacjach. Mamy już na koncie wiele koncertów, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności. Naszym ostatnim sukcesem jest znalezienie się w gronie laureatów konkursu „Projekt 30/90” organizowanego przez Radzimira Dębskiego i markę Wyborowa. Na początku tego roku na zlecenie firmy dr Gerard zaśpiewaliśmy również 2 utwory, które we wrześniu 2017 roku ukażą się na płycie, w nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy.
Singin’ Warsaw to tętniąca energią mieszanką osób w różnym wieku, których łączy miłość do śpiewu. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą muzyczną pasją i wprowadzić Was w dobry nastrój.

 

Cała Praga Śpiewa

29 lipca, godz. 12:00 i 14:00, Scena Pomarańczowa

Grupa muzyczna  powstała dzięki inicjatywie Magdy Latuch oraz zespołu Czessband. Śpiewa razem od 4 lat i w swojej twórczości odwołuje się do folkloru warszawskiego. Tworzą ją seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4, jak również osoby starsze z innych dzielnic. Zespół składa się również z muzyków z młodego warszawskiego zespołu akustycznego Czessband: www.facebook.com/CzessBand. Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół występuje na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe, przeglądy amatorskich zespołów i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach.
Członkowie zespołu mówią o sobie “młodzi inaczej” i pokazują, że można aktywnie, twórczo i radośnie spędzać czas. Niedawno wystąpili po raz setny równocześnie kończą swoją kolejną płytę.

.

 

Chór Grochów

15 lipca, godz. 14:00 i 15:00, Scena Pomarańczowa

Historia Chóru „Grochów” sięga września 2013 roku, kiedy to dwie chórzystki Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego – Ilona Kryszkiewicz i Maja Sadłowska, otrzymały ciekawą propozycję zaśpiewania na benefisie reżysera Stanisława Jędryki. Wydarzenie odbyło się z dużym powodzeniem w zaprzyjaźnionej grochowskiej Klubokawiarni Kicia Kocia, a stworzony specjalnie na tę okazję kameralny zespół zaśpiewał „Balladę o Tolku Bananie”, piosenkę przewodnią serialu „Stawiam na Tolka Banana”.  Po owocnych próbach i niezwykle udanym występie w chórzystkach pojawiła się chęć, żeby zrobić coś więcej.  Coś dla Grochowa, na którym obie mieszkały. Wtedy postanowiły stworzyć zespół dla rozśpiewanych mieszkańców Grochowa. Pierwsza próba Chóru odbyła się 27 listopada 2013 roku i od tej pory zespół  nieustannie rozwija się
i stawia przed sobą nowe wyzwania.

Repertuar Chóru “Grochów” jest tak zróżnicowany, jak sam chór i rozwijał się razem ze wzrostem umiejętności wokalnych. Obejmuje głównie utwory rozrywkowe, ale też utwory poważnej muzyki chóralnej z różnych epok, utwory skomponowane i zaaranżowane specjalnie dla Chóru “Grochów” przez jego dyrygentkę oraz utwory wywodzące się z tradycji ludowej. W okresie świątecznym chór wykonuje kolędy polskie, zagraniczne oraz piosenki świąteczne w opracowaniu na czterogłos. Teraz stawia także pierwsze kroki w muzyce cerkiewnej.

Chór nie boi się żadnych wyzwań i chętnie bierze udział w nowych projektach. Do najważniejszych należy zaliczyć: realizację projektu „Hymn dla Grochowa”, dzięki któremu powstał nowy utwór o Grochowie; udział w projekcie realizowanym przy okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – Singing Europe we Wrocławiu; w happeningu “Uniwersam Ściągany” w reżyserii Stefana Kornackiego (styczeń 2016) i w przedstawieniu “Łomatko” w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka, w Teatrze Studio w marcu 2017. Prócz projektów kulturalnych Chór „Grochów” chętnie uczestniczy w akcjach społecznych (m.in. udział w projekcie “PoKolędzie”).

 

Ursynovia Cantavile

15 lipca, godz. 11:00, Scena Pomarańczowa

Chór „Ursynovia Cantabile” Ursynowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy SGGW powstał na przełomie 2005/2006 roku. Jego nazwa, „Ursynovia Cantabile”, czyli „rozśpiewany Ursynów”, to wyraz przynależności do dzielnicy, w której działa. Do chóru należą amatorzy, którzy w dojrzałym wieku realizują swą piękną pasję, jaką jest śpiew chóralny. W latach 2008–2016 chór wystąpił ze 140 koncertami. Wziął udział w 20 ogólnopolskich konkursach, zdobywając Grand Prix w 2008, 2009 i 2016 roku, wielokrotnie pierwsze i drugie nagrody. W 2013 roku uczestniczył w Wawer Music Festiwal, a w 2015 roku w festiwalu „Rzeka Muzyki” w Amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy. W grudniu 2016 roku, chór „Ursynovia Cantabile” wystapił razsem z maestro Vadimem Brodskim wykonujac wspólnie „Ave Maria” W.Wawiłowa (C.Cacciniego).W repertuarze chór ma pieśni ludowe, utwory patriotyczne, muzykę sakralną i świecką, pieśni w różnych językach (greckim, gruzińskim, japońskim i włoskim), piosenki o Warszawie, muzykę popularną i gospel oraz utwory współczesnych kompozytorów. Chór uświetnia występami uroczystości organizowane przez Ursynowski UTW oraz uroczystości uczelniane SGGW. Prezentuje swój repertuar w ośrodkach kultury, domach pomocy społecznej, domach seniora i uroczystościach organizowanych przez lokalne władze. Koncertuje w kościołach w różnych rejonach Polski, a także występuje za granicą (Litwa). W roku 2011 stacja TVN Warszawa
nagrała reportaż o chórze: „Odrobina w chórze”. Zespół liczy niespełna 60 osób.
Krystyna Kowalska-Wojucka, dyrygent Chóru Ursynovia Cantabile UUTW, jest absolwentką Wydziału Edukacji Muzycznej – specjalności dyrygentura chóralna w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz absolwentką Międzyuczelnianej Katedry Kształcenia Słuchu AMFC w Warszawie. Studentka podyplomowych studiów z Teorii Tańca w Uniwersytecie Muzycznym
Fryderyka Chopina. Od 2003 roku jest dyplomowanym instruktorem tańca ludowego. Pracowała z zespołem „Kuźnia Artystyczna” w DK Wilanów, realizowała projekt z Męskim Zespołem Muzyki Cerkiewnej oraz z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przez 10 lat pracowała jako instruktor wokalny studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca SGH, w którym prowadziła zajęcia taneczne i układała choreografie. Jest dyrygentem i akordeonistką zespołu wokalnego „Retro.ArtBem”, działającego w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie oraz instruktorem wokalnym w dziecięcych zespołach folklorystycznych: „Lazurki” oraz „Dzieci Żoliborza”.

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl