Poco Leggero

Festiwal Strefa Ciszy

Kwartet klarnetowy Poco Leggero.

 

Adrian Janda

Bogdan Kraski

Anna Kalska

Leszek Pietroń

Kwartet klarnetowy “Poco Leggero” tworzą 4 indywidualności artystyczne, które połączyła chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie.

Nazwę zespołu “Poco Leggero” można przetłumaczyć jako “nieco lżej” i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. To także swoiste “perskie oko” puszczone w stronę słuchaczy, którzy przyzwyczajeni do “poważnych” wersji utworów odnajdą w wykonywanych przez czwórkę artystów interpretacje rzadko goszczące na estradach koncertowych prezentujące jednocześnie radość muzykowania i niebanalne, frapujące podejście do wykonywanych dzieł.

Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie.

Nie znaczy to, że koncert kwartetu to typowy występ według zasady “dla każdego coś miłego”. Szerokie spektrum zainteresowań poszczególnych osobowości muzycznych zespołu świadczy raczej o jego wszechstronności i otwartości na wiele odmiennych rodzajów muzyki. Inną cechą charakterystyczną dla tego zespołu jest niestandardowe podejście do gry na instrumentach. To nie tylko wirtuozeria poszczególnych członków kwartetu, lecz także takie rzadkie techniki gry na instrumentach dętych jak oddech permanentny czy ich traktowanie perkusyjne.

Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe, oraz wysoki poziom artystyczny są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas występów kwartetu “Poco Leggero”.

Kwartet Klarnetowy „Poco Leggero” to zespół muzyków, którzy są absolwentami Akademii Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie muzycy są solistami orkiestr: Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki-Opera Narodowa. Ponadto współpracują z orkiestrami min: Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa.

Kwartet Klarnetowy brał udział w festiwalach m.in: Festiwal Octobre Musical 2015 – Tunezja, Letni Festiwal „Strefa Ciszy” – Warszawa, Letni Festiwal Nowego Miasta – Warszawa, Letni Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” – Błonie, Ołtarzew, Falenickie Koncerty Letnie – Falenica, Letnie Koncerty Lapidarium – Warszawa

Występował również: Filharmonia Narodowa – Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Warszawa, Muzeum romantyzmu – Opinogóra, Ośrodek Chopinowski Szafarnia, „Muzyka na deser” – Puławy

Poco Leggero zabierze Państwa w podróż po najciekawszych zakątkach zachodniego lądu. W wyjątkowych opracowaniach usłyszą Państwo klimaty między innymi amerykańskiego swinga, argentyńskiego tanga i wiele innych. 

 

Gershwin  – Summertime

Gershwin – lady be good

S. Bach Badineri

Monti – Czardasz

Pietroń Wesółka

Tico tico

Piazzolla Libertango 

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl