Melomaluszki – Shannon

Festiwal Strefa Ciszy

Zespół SHANNON został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie.

Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe w czołówce reprezentantów muzyki celtyckiej w Polsce, Europie i Świecie. Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i world, z rockiem, jazzem, czy popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który zawsze brzmi rozpoznawalnie. 

SHANNON wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzył „Dublin Dancers” – jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce. Zespół współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem. Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem o składzie międzynarodowym, do składu dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia – Oisin Dillon.

SHANNON może się poszczycić udziałem w największych światowych festiwalach folkowych: Rainforest World Music Festival (Borneo-Malezja 2005, 2007), Celtica (IT 2005, 2011, 2013), Triskell (IT 2013), Celtival (IT 2013), Festival Celtique (Luxembourg-Grund 2012), Celtie d’Oc (FR 2010), NovaAria Festival (IT 2010), Interceltique de Lorient – off Festival (Francja-Bretania 2003-2012).

 

W programie można spodziewać się tradycyjnych melodii irlandzkich, celtyckich i bretońskich oraz dźwięków pochodzących i inspirowanych muzyką world. Muzycy opowiedzą o swoich inspiracjach i zaprezentują instrumentarium, którym zabiorą Państwa w niesamowitą podróż.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl