MELOMALUSZKI – koncert rodzinny | The New Warsaw Trio & Viola Łabanow

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.
 
W ramach Melomaluszków wystąpią: The New Warsaw Trio, Rafał Grząka – akordeon, Przemysław Skałuba – klarnet, Konrad Kubicki – kontrabas, a koncerty poprowadzi Viola Łabanow
Festiwal Strefa Ciszy

Zespół tworzą trzej młodzi, niezwykle utalentowani instrumentaliści, laureaci prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą.
Zespół powstał w 2012 roku zaś inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli oraz szeroko pojętej muzyki tangowej i jazzowej. Zestawienie brzmienia akordeonu, kontrabasu i klarnetu pozwala muzykom tworzyć wspaniałe nastroje, bogate w niezwykle ciekawe improwizacje, które z powodzeniem prezentują zarówno w klubach jazzowych jak i w dużych salach koncertowych.

Repertuar zespołu obejmuje standardy jazzowe, utwory Richarda Galliano, Astora Piazzolli, Andre Astiera, Arta Van Damma, Carlosa Gardela oraz kompozycje własne, zyskujące szczególne uznanie publiczności.

W 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt Przybora, którą The New Warsaw Trio nagrało wraz z uznanym i cenionym wokalistą Krzysztofem Kiljańskim w setną rocznicę urodzin Jeremiego Przybory.

Rafał Grząka – akordeon

Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon

Konrad Kubicki – kontrabas

Festiwal Strefa Ciszy
Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl