Melomaluszki: „Pamiątki znad morza”

Festiwal Strefa Ciszy

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Koncerty trwają około 30 minut. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zapraszamy na koncerty na trawie  przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów). 

 

2 i 3 lipca 2022

godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00

 

„Muzyczna walizeczka”

 

Każdy z nas może ją ze sobą mieć. Może do niej spakować wydrukowane nutki, albo nagrania, albo zapamiętane dźwięki. Do muzycznej walizeczki wybieramy ulubioną muzykę- rozmaite utwory, piosenki, melodie, rytmy  i tak przygotowani możemy już jechać na wakacje. Proponujemy Wam podróż  razem ze muzykami The New Warsaw Trio, bo wiemy, że ich muzyczne walizeczki są niezwykle ciekawe i dobrze spakowane.

 

Wystąpią:

“The New Warsaw Trio:

Mateusz Stankiewicz (2.07)Rafał Grząka -akordeon (3.07)

Przemysław Skałuba – klarnet

Konrad Kubicki – kontrabas        ”

Viola Labanow – prowadzenie koncertów

 

 

9 i 10 lipca 2022

godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00

 

„Szczygieł i przyjaciele”

Antonio Vivaldi jest kompozytorem koncertu fletowego “Szczygieł”. Ten niewielki ptaszek będzie gospodarzem koncertu, podczas którego usłyszymy głosy jego przyjaciół: zakuka kukułka,  pogalopują koniki, zaszczeka wesoły i mądry piesek.

Magdalena Sikorska- flet poprzeczny, flet piccolo, flet prosty

Grzegorz Sikorski- instr. perk., fortepian

Aleksandra Kortas – bas, ukulele, śpiew

Ada Wdziękońska, ciocia Ada – fortepian i prowadzenie

 

16 i 17 lipca 2022

godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00

“Pamiątki znad morza”

Zapraszamy na krótką wycieczkę nad morze. Zagra nam piasek ukryty w grzechotkach i cała rodzinka muszelek. Fale zaszumią, popłyną i zmienią się w prawdziwy sztorm. Spróbujemy wyczarować ciszę na morzu (wiadomo, że na chwilkę!) a potem pożeglujemy daleko, za horyzont przy dźwiękach mew. Ukołyszemy się jak mała łódeczka i pobujamy do dancingowych rytmów nadmorskich sanatoriów. Pojawi się też opowieść o Piaskowym Wilku i malutkiej Karusi. Odpłyniemy trochę w stronę jazzu pod banderą Kuby Paulskiego, a potem wrócimy: z kamykiem, muszelką, piosenką.

wystąpią:

Jakub Paulski – gitara

Franciszek Pospieszalski – kontrabas

Albert Karch – perkusja

Anna Szawiel – głos, prowadzenie

 

 

23 i 24 lipca 2022

godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00

„Czary mary – nie tylko gitary!”

Czy wiecie, jak wygląda gitara?  Zapewne tak! Czy z taką samą łatwością rozpoznacie inne instrumenty? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na koncert, podczas którego zabrzmią nie tylko gitary.

Łukasz Rafiński – gitara, trąbka

Tomasz Marczyński – gitara, puzon

Jarosław Szymeczko – gitara, tuba

Jan Szymeczko – bas, perkusja

Ada Wdziękońska, ciocia Ada – prowadzenie

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl