Kwintet klarnetowy UMFC

Festiwal Strefa Ciszy

Klara Chinek naukę gry rozpoczęła w wieku 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, którą 12 lat później ukończyła z wyróżnieniem w klasie Teresy Szeli. Od 2016 roku studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. UMFC dr hab. Ryszarda Duzia. Jest laureatką konkursów kameralnych i solowych zarówno ogólnopolskich jak i tych o zasięgu międzynarodowym; angażuje się również w liczne projekty w Polsce jak i za granicą (np. Niemcy, Hiszpania, Austria, Belgia, Włochy, Słowacja, Ukraina, Czechy). Klara od najmłodszych lat oprócz gry solowej kształci się również jako muzyk orkiestrowy i kameralistka; dlatego właśnie od lat uczestniczy w licznych kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych m. in. Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, CISO, Akademia Muzyki w Lusławicach a także zajęciach prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak Irena Albrecht, Katarzyna Budnik, Ewa Guzowska, Maciej Afanasjew czy Christian Ifrim.

Maria Kapsiak – urodzona w 1999 roku w Warszawie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat 7 w klasie Anny Łysakowskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W roku 2021 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. dr hab. Magdaleny Szczepanowskiej. Brała udział w wielu kursach pod okiem wybitnych muzyków takich jak Svetlana Makarova, Liza Ferschtman, Tomasz Tomaszewski. Od roku 2020 była uczestnikiem Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, gdzie miała okazję współpracować między innymi z Jackiem Kasprzykiem, Bassemem Akiki czy Marcinem Markowiczem. Brała udział w wielu projektach orkiestrowych jak na przykład European Student Orchestra w Brukseli, czy Neue Philharmonie München w Monachium. Występowała między innymi w Polsce, Hiszpanii, Austrii, Niemczech i Chinach.

Piotr Rościszewski – absolwent ZPSM nr.1 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie klasy prof. Andrzeja Zielińskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina klasy prof. Andrzeja Bauera. Koncertujący w Polsce i za granicą, systematycznie angażujący się w liczne projekty kameralne i orkiestrowe (Młoda Polska Filharmonia, Baltische Junior Phonie, Chopin University Modern Ensemble). Laureat I nagrody w konkursie zespołów kameralnych KraCamera 2021, jako członek zespołu Shoven Quartet. Jest również aktywnym twórcą i wykonawcą własnej muzyki z wykorzystaniem najnowszych technologii, działającym pod pseudonimem Master Flamaster.

Mateusz Sowa  – Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie w klasie mgr Włodzimierza Gołębiowskiego. Od 2018 roku student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr hab. Mirosława Pokrzywińskiego. Dnia 28.06.2021 ukończył studia I stopnia i uzyskał tytuł zawodowy licencjata.
Uczestniczył w kursach pod okiem wybitnych specjalistów takich jak: Florant Heau, Gabor Varga, Jorge Montilla, Stephan Vermeersch, Nicholas Cox.
Laureat licznych wyróżnień i nagród na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych jako solista i kameralista.

Konrad Witkowski – student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr hab. Christiana Danowicza. Do jego osiągnięć artystycznych należą nagrody zdobyte na konkursach solowych oraz kameralnych w kraju i zagranicą, a także występy jako solista z orkiestrą w salach koncertowych UMFC i Studio Polskiego Radia S1. Brał również udział w projektach orkiestrowych takich jak: International Summer Academy pod batutą Yuri Bashmeta, Młoda Polska Filharmonia, Młoda Filharmonia AUKSO oraz Neue Philharmonie Munchen. 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl