Kwartet Amok

Festiwal Strefa Ciszy

Kwartet AMOK powstał w 2012 roku. „AMOK” to zapamiętanie się w czymś, pasja. To także skrót od słów: Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety.

Zespół tworzą: Karolina Sienkiewicz, Oliwia Orzechowska-Gidzińska, Maria Sochoń-Błaszczyk i Justyna Osiecka-Pieron. Są absolwentkami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, pracowały razem w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Kwartet AMOK prowadzi działalność koncertową, uświetnia muzyką różne uroczystości rodzinne i firmowe (w ostatnim czasie np. otwarcie Hotelu Europejskiego w Warszawie czy Konferencję prasową z Kat von D.) Jest również twórcą warsztatów dla dzieci “Muzyczna Ciekawość Świata”. Dwie edycje uzyskały dotację od Miasta st. Warszawa.

Od wiosny 2015 Kwartet AMOK organizuje cykl koncertów “u Anioła”, który propaguje muzykę klasyczną wśród szerszej publiczności.

W listopadzie 2015 roku artystki wydały swoją pierwszą płytę „KOLĘD-O-GRANIE” z polskimi kolędami i pastorałkami w niezwykłych, specjalnie dla nich napisanych aranżacjach. Album spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem słuchaczy, utwory z płyty pojawiły się także w Polskim Radio.

Kwartet AMOK to 4 twórcze kobiety, które na co dzień próbują połączyć życie osobiste i zawodowe z własnym rozwojem. Bywa to trudne. Mają bowiem łącznie 4 mężów, 12 dzieci i 3 koty.

Zapraszamy na stronę internetową zespołu: www.kwartetamok.pl oraz na profil Facebook: web.facebook.com/kwartetamok

 

MUZYKA FILMOWA (używamy tytułu „Melodie z wielkiego ekranu”)

 

Koncert obejmuje znane tematy muzyki filmowej w aranżacji na kwartet smyczkowy. Niezapomniane melodie z wielkiego ekranu można usłyszeć w całkiem nowym, delikatniejszym brzmieniu czterech instrumentów smyczkowych. W programie znajdują się utwory napisane specjalnie do filmów oraz takie, które wtórnie towarzyszą obrazowi. Repertuar grany podczas koncertu obejmuje zarówno tematy z II połowy XX wieku, jak również hity filmowe z ostatnich lat.

 

Program:

Muzyka z filmów: „Różowa Pantera”, „Star Wars”, „Piraci z Karaibów”, „Piękna i Bestia”, „Król Lew”, „Zapach Kobiety” oraz utwory:

„Kashmir”, „Thriller”, „Smooth Criminal”, „Bring me to life”, „Everything I do”, „Besame Mucho”, „Libertango”.

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl