Kazzma Brass Quintet

Festiwal Strefa Ciszy

Muzyka kompozytorów rosyjskich oraz japońskich w transkrypcjach na kwintet dęty blaszany.

Kazzma Brass Quintet to kwintet dęty blaszany utworzony przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zrodzona podczas studiów idea wspólnego muzykowania przekształciła się w stałą, ożywioną działalność koncertową. 
Poziom artystyczny zespołu został doceniony przez Filharmonię Narodową w Warszawie, co zaowocowało koncertem w Sali Kameralnej FN, jak i stałą współpracą z Działem Edukacji tejże instytucji. W 2015 członkowie zespołu wzięli udział w Warsztatach Muzycznych w Mikoszewie w charakterze wykładowców. 
Kwintet występował na najważniejszych letnich festiwalach muzycznych Stolicy m.in. Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich a już niebawem wystąpi podczas Letnich Koncertów na Grochowskiej pod patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia czy Letnich Wieczorach Muzycznych Dziekanka 2016. Także w 2016 roku grupa zdobyła III Nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego. W br. Kazzma Brass Quintet otrzymał II nagrodę w XI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl