Duet Maria Ołdak i Malwina Lipiec

Festiwal Strefa Ciszy

Malwina Lipiec-Rozmysłowicz

Urodziła się w Krakowie. Jest pierwszą harfistką w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Adiunkt doktor sztuk muzycznych, od 2009 roku prowadzi klasę harfy na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 

Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinić, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie harfy Susany Mildonian i Jany Bouskovej.

Jest laureatką wielu stypendiów artystycznych, w tym Ministerstwa Kultury w Polsce i Belgii, a także Prezydenta Miasta Krakowa. Nagrała kilkadziesiąt płyt z muzyką symfoniczną, kameralną, filmową i teatralną. 

Maria Ołdak

(skrzypce)

Urodziła się w Opolu. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzycznego „W oparach dźwięków”, organizatorem Festiwalu Muzycyny i cyklu koncertów Wędrowna Pracownia Muzyczna, a także współautorką serii książek o muzycynie.

 

Ukończyła z wyróżnieniem warszawski Uniwersytet Muzyczny w klasie skrzypiec prof. Julii Jakimowicz-Jakowicz oraz studia podyplomowe w londyńskiej Royal Academy of Music w klasie skrzypiec prof. Igora Petrushevskiego, otrzymując najwyższe wyróżnienie, tytuł honorowy DipRAM oraz nagrodę specjalną Prorektora.

 

Jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy występowała wielokrotnie z takimi artystami jak Martha Argerich, Pinchas Zukerman, Charles Dutoit, Renée Fleming, Edgar Meyer, Sol Gabetta, Joshua Bell, Pekka Kuusisto, Raphael Wallfisch, Sting.

 

Jest laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Za swoją dotychczasową działalność na rzecz kultury została odznaczona Nagrodą Prezydenta Miasta Opola oraz Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

 

 

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl