Dance of Fire

Podczas koncertu Dance of Fire zabrzmią melodie klezmerskie oraz bałkańskie w autorskich wyjątkowych opracowaniach. W programie oprócz znanych melodii, takich jak Aide Jano, Gankino Horo czy Gasn Nigun, znajdą się kompozycje własne zespołu. Dance of Fire zabiera słuchaczy w świat bałkańskiej energii i klezmerskiej melancholii przetykanej spontaniczną improwizacją.

Festiwal Strefa Ciszy

Dance of Fire jest pierwszym w Polsce zespołem klarnetowym specjalizującym się w muzyce źródeł. Muzycy z pasją poszukują nowych brzmień i środków wyrazu, nieprzerwanie powiększając wyjątkowy, autorski repertuar. Zespół istnieje od 2014 roku i jest laureatem nagrody specjalnej na 20th International Jewish Music Festival w Amsterdamie oraz III nagrody podczas Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia – Nowa Tradycja 2021. Muzycy mają na swoim koncie występy m.in. na Międzynarodowych Kongresach Klarnetowych w Katowicach oraz Ghent (Belgia). Na co dzień pracują w czołowych polskich orkiestrach symfonicznych i operowych. Regularnie występują również na wielu polskich festiwalach takich jak: Kolory Polski, Strefa Ciszy, Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie, Międzynarodowy Festiwal Muzyka u J.I. Schnabla, Vitis Music Sfera i innych.

Muzyka Dance of Fire to niezwykły dźwiękowy świat łączący muzykę bałkańską, klezmerską oraz polską. Muzycy odważnie interpretują tradycyjne melodie, a także tworzą własne kompozycje, w których niebagatelną rolę odgrywa improwizacja.

Dance of Fire:
Waldemar Żarów – klarnet, bassethorn
Piotr Wybraniec – klarnet
Tomasz Żymła – klarnet basowy
Grzegorz Tobis – klarnet, cajon, bęben obręczowy/opracowanie muzyczne

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl