Circle

Festiwal Strefa Ciszy

Zespół „Circle” utworzony został pod koniec 2020 roku w Belgradzie. Powstał w celu realizacji idei polegającej na umożliwianiu i wspieraniu współpracy artystów z różnych krajów w czasach, gdy ich mobilność była mocno ograniczona z powodu pandemii. Skład instrumentalny zespołu jest elastyczny ​​i reprezentuje „krąg” (z ang. „circle”) wybitnych muzyków serbskich i europejskich skupionych wokół idei Katariny Aleksić, skrzypaczki, koncertmistrzyni Orkiestry Symfonicznej Serbskiego Radia i Telewizji – założycielki cyklu koncertów „Europe, Be My Guest”, umożliwiającego realizację międzynarodowych projektów artystycznych mimo ograniczeń związanych z pandemią.

 

Do tej pory Circle Ensemble występował na koncertach w Belgradzie, uzyskując wsparcie Ministerstwa Kultury i Informacji Republiki Serbii i nawiązując współpracę z kilkoma instytucjami kultury. Koncerty na festiwalu Strefa Ciszy będą pierwszymi występami za granicą i są one owocem współpracy muzyków z Serbii i Polski.

 

„Krąg” muzyków zaangażowanych w zespół z biegiem lat będzie się powiększał, tworząc unikalny „efekt fali” (kręgi i fale stają się co raz większe, jak po upuszczeniu małego kamienia w wodę.)

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl