Basia Songin & Paula Kinaszewska

Kiedyś, kiedy na wsiach nie było jeszcze radia ani telewizji, kiedy nie każda wieś posiadała kościół z organami, istniała muzyka dzika, pełna tajemnic, która potrafiła zgasić ogień, porwać do szaleńczego tańca, omamić, lub ukoić. Zapraszamy na opowieści o wiejskich muzykach, dziadach wędrownych, ich tajemnicach, czarach i diabłach ukrytych w skrzypcach. Usłyszycie historie prawdziwe choć zadziwiające, okraszone brzmieniem ludowych skrzypiec, bębenka obręczowego i starych pieśni./
 
Muzyka i opowieści: Basia Songin i Paula Kinaszewska
Festiwal Strefa Ciszy

Basia Songin – performerka, wokalistka i bajarka. Zbiera stare historie a czasem też wymyśla nowe. Potem opowiada je różnymi językami – słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Śpiewa, gra na kilku instrumentach, tańczy, czasami tworzy teatr. Współtworzy zespoły muzyczne Sutari i Mehehe. Jest muzykiem samoukiem, a jej droga do głosu wiodła poprzez spotkania z ludowymi śpiewaczkami, mistrzyniami pracy wokalnej, aż do własnych eksperymentów i odkryć. Słowo, dźwięk i ruch to medium, które splata w różnorodne warkocze.

Festiwal Strefa Ciszy

Paula Kinaszewska – aktorka, wokalistka i skrzypaczka. Uczennica wybitnego skrzypka radomskiego z Przystałowic Małych, Tadeusza Jedynaka. Współtwórczyni grup Wowakin Trio, Maryna C i Wesołe Mazurki z Pragi. Zbiera i wykonuje tradycyjną muzykę polską. Poszukuje starych pieśni w swoich rodzinnych stronach. Organizuje potańcówki i spotkania śpiewacze. Współpracuje z różnymi artystami, także z innych dziedzin muzycznych czy w teatrze. 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl