Eksperymentalna Pracownia Muzyczna STAYnia

STAYnia Eksperymentalna Pracownia Muzyczna to miejsce amatorskiego muzykowania stworzone przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich, Orkiestrę Sinfonię Varsovię oraz zaproszonych do projektu muzyków. Misją STAYni jest propagowanie idei międzypokoleniowych grup muzykujących w ramach edukacji nieformalnej. Pasjonaci grania i śpiewania – początkujący i zaawansowani – uczestniczą w bezpłatnych grupowych warsztatach instrumentalnych pod okiem zawodowych muzyków, reprezentujących różne żywioły muzyczne (muzyka klasyczna, tradycyjna, jazzowa, rockowa). Wspólnie tworzą zespoły, by muzykować i koncertować dla czystej przyjemności. W Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej aktualnie pracują: Młodzieżowa Grupa Smyczkowa, Kwartet Smyczkowy +, Zespół instrumentalny Dżem na Grocho oraz Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, Orkiestra Akordeonowa i Grupa Ukulele, a w planach jest utworzenie Orkiestry Społecznej.

STAYnia adresuje swoje działania do osób o bardzo różnych stopniu zaawansowania, w szczególności do osób, które zarzuciły muzykowanie, a chciałyby do tego wrócić, do osób, które grają na bardzo podstawowym poziomie i chciałby rozwinąć się oraz do osób, które szukają społecznego kontekstu muzykowania, czyli zespołów, do których mogłyby dołączyć. Celem Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej jest stworzenie przestrzeni dla twórczej współpracy muzyków i amatorów, pasjonatów muzykowania, w której nikt nie musi być wirtuozem, ważne, że kocha muzykę.

Bezpłatne spotkania w grupach muzycznych STAYnia finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kultury Dostępnej oraz Miasto St. Warszawa

Podczas Festiwalu Strefa Ciszy na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze wystąpią:

12:00 Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy
13:00 Zespół instrumentalny Dżem na Grocho oraz Kwartet Smyczkowy +

 

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl