Black and White Violin Duo

Natalia i Klaudia są absolwentkami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowały grę na skrzypcach. Obie siostry są laureatkami konkursów skrzypcowych oraz aktywnymi muzykami.

W 2016 roku Natalia z Klaudią stworzyły oficjalnie zespół o nazwie Black and White Violin Duo, którego nazwa wiąże się z kontrastem temperamentów sióstr. Jednak swój pierwszy wspólny występ miały już w 2008 roku, a po zaledwie pół roku wspólnej gry zdobyły II miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych w Sochaczewie. Przez kilka najbliższych lat siostry wielokrotnie występowały podczas koncertów kompozytorskich, na których wykonywały kompozycje Natalii Ciostek. Miały także przyjemność wystąpić w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie wykonały podkład muzyczny do pantomimy. W 2015 i 2016 roku siostry występowały w duecie skrzypcowym jako solistki z Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą Baltische JuniorPhonie. Z orkiestrą tą koncertowały w Polsce i za granicą – w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie (Opera Leśna), Łotewskiej Bibliotece Narodowej w Rydze, Vidzemes koncertzales „Cesis” kamerzále w Cesis.
W kolejnych latach zespół Black and White Violin Duo występował m.in. w ramach Koncertów Urodzinowych Chopina w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie, podczas Pikniku Inicjatyw Pozarządowych organizowanym przez OFIP, na Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich oraz na Festiwalu Kultura Nieponura.

Zespół Black and White Violin Duo wykonuje nie tylko muzykę klasyczną, ale również muzykę filmową.

Natalia Ciostek – skrzypce I
Klaudia Ciostek – skrzypce II

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl