Aktualności

“Różne odcienie Improwizacji”. Strefa Ciszy już w lipcu w Łazienkach Królewskich!

14-06-2019

Lipcowe weekendy w Łazienkach Królewskich już od siedmiu lat należą do wyjątkowego Festiwalu Strefa Ciszy. W malowniczych zakątkach Królewskich Ogrodów, na kameralnych scenach, bez nagłośnienia i w niezwykle przyjaznej atmosferze, muzyka rozbrzmiewa przez cały dzień. Mottem tegorocznej edycji Festiwalu będą “Różne odcienie Improwizacji”. 

Improwizacja pojawi się w rozmaitych proporcjach i kontekstach – w muzyce klasycznej, jazzowej, tradycyjnej i folkowej, a także w opowieściach.

W każdy weekend od 5 lipca do 21 lipca 2019 r. w Łazienkach Królewskich o pełnych godzinach odbywać się będą koncerty (od 10:00 do 17:30) na czterech niezależnych scenach rozmieszczonych w pięknych zakątkach Królewskich Ogrodów.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się wieczorne koncerty przy Świątyni Sybilli, w soboty o godzinie 19:00. 6 lipca wystąpi zespół o tajemniczej nazwie Orkiestra Czasów Zarazy. Muzycy, pod kierownictwem Pawła Iwaszkiewicza, wykonają polską muzykę taneczną z XVIII wieku, którą fascynował się i opracowywał sam Georg Philipp Telemann. 13 lipca wieczorny koncert wypełnią standardy muzyki rozrywkowej w żywiołowych aranżacjach Piotra Wróbla, który poprowadzi zespół blaszany Brassfederacja. 20 lipca, w ostatnią sobotę tegorocznego Festiwalu, usłyszeć będzie można jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów,  solistę i kameralistę występującego na najważniejszych estradach Europy, Marcina Zdunika, który wraz z wokalistką Żanetą Sławińską wykona pieśni polskie we własnych aranżacjach “na głos nieklasyczny i wiolonczelę improwizującą”.

W lipcowe soboty muzyka w łazienkowskich ogrodach wybrzmiewać będzie przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Czerwonej przy Trou Madame, Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie.

Usłyszymy m.in. Marcina Olaka, Wojciecha Pulcyna, Jana Emila Młynarskiego, Emila Miszk, Olenę Yeremienko, Emilię Raiter, Barbarę Derlak i Sebastiana Wielądka,  Morpheus Saxophone Quartet, Dance of Fire, Duet Fragile.

W czasie festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00). Kontynuujemy także muzyczne podróże w ramach Scena Opowiadaczy. Artyści pomogą zagłębić się w kulturę krajów napotkanych podczas muzycznych podróży. Baśniom, opowieściom i gawędom z czterech stron świata towarzyszyć będą improwizacje muzyczne inspirowane muzyką tradycyjną z całego świata.

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. W każdą sobotę lipca na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra w ramach Sceny Otwartej. Zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl

Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

Festiwal Strefa Ciszy odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie – PZU. Organizatorzy: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Patronat medialny: RMF Classic.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Więcej informacji o Strefie Ciszy, sylwetki artystów i szczegółowy program na stronie oraz w mediach społecznościowych:

https://www.strefaciszyfestival.pl
http://www.lazienki-krolewskie.pl
https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/

Finał Strefy Ciszy za nami! Zapraszamy za rok!

02-08-2018

 

29 lipca 2018 r. kolejna edycja Festiwalu Strefa Ciszy dobiegła końca! Dziękujemy Publiczności i Artystom za wspaniałe podróże muzyczne we wszystkich kierunkach świata. Czy wiecie, że wspólnie doceniamy wyjątkową akustykę ogrodów Muzeum Łazienki Królewskie już od pięciu edycji festiwalu? Widząc uznanie publiczności z ogromną przyjemnością już myślimy o kolejnej :)

Już teraz zapraszamy do Strefy Ciszy za rok, a tymczasem zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku. gdzie będą pojawiać się fotograficzne wspomnienia z festiwalu.

Z ogromną przyjemnością dziękujemy Zespołowi Muzeum Łazienki Królewskie za owocną współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do Sponsorów i Partnerów Festiwalu Strefa Ciszy. Bez Państwa zaangażowania nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia. Festiwal Strefa Ciszy odbywał się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2018”. Medialne wsparcie otrzymaliśmy od Radia RMF Classic oraz portalu czasdzieci.pl .

Z myślą o kolejnej edycji zapraszamy do partnerstwa oraz mecenatu Festiwalu Strefa Ciszy, a muzyków zachęcamy do przesyłania ofert koncertowych. Kontakt: biuro@muzykajest.pl  

Zapraszamy na Scenę Otwartą!

27-05-2018

Zapraszamy do muzykowania na Scenie Otwartej Festiwalu Strefa Ciszy!

Jeśli jesteś muzykiem: amatorem, profesjonalistą lub po prostu lubisz grać, śpiewać i bawić się muzyką – dołącz do nas. Bądź częścią jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata w Warszawie!

Zapraszamy orkiestry, zespoły, chóry i solistów oraz wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją muzykę na jednej ze scen plenerowych Łazienek Królewskich. Zgodnie z ideą festiwalu, powracamy do naturalnego, nienagłośnionego brzmienia głosów i instrumentów. Dla pianistów jest możliwość udostępnienia instrumentu klawiszowego.

Koncerty na Scenie Otwartej będą odbywały się w każdą sobotę lipca w godz. 12:00 a 16:00.

 

Jesteś zainteresowana/ny udziałem? Wyślij zgłoszenie wraz z krótką informacją o sobie, zdjęciem, programem i preferowanym terminem koncertu na adres: koncert@muzykajest.pl

Znasz kogoś kto chciałby zdobyć doświadczenie na festiwalowej scenie? Powiedź tej osobie o Scenie Otwartej!

Koordynatorka:

Joanna Olszewska 667 125 695

 

 

Rekrutujemy Wolontariuszy! Dołącz do nas!

26-05-2016

Dołącz do organizacji międzynarodowego festiwalu w Łazienkach Królewskich. czytaj więcej

Dołącz do społeczności Strefy Ciszy

03-06-2016

Fanpage Festiwalu to miejsce w którym możesz poznać . Dołącz do nas!

czytaj więcej

3. edycja Festiwalu Strefa Ciszy za nami!

28-06-2015

26 lipca zakończyliśmy tegoroczną edycję Festiwalu Strefa Ciszy. Po raz trzeci mieliśmy okazję do wspólnego przeżywania muzyki w jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Cieszymy się, że festiwal cieszy się tak wielkim uznaniem wśród polskiej i zagranicznej publiczności. czytaj więcej

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl