Finał Strefy Ciszy 30-31 lipca weekend międzynarodowy

Muzyka, rytmy i inspiracje z całego świata – finał Festiwalu Strefa Ciszy. Weekendem międzynarodowym 30-31 lipca zakończy się ten wyjątkowy cykl plenerowych spotkań z muzyką w Łazienkach Królewskich. Głównym wydarzeniem będzie sobotni koncert New Warsaw Trio – trzech charyzmatycznych instrumentalistów, którzy po mistrzowsku łączą różne style, gatunki i motywy, trafiając w gust najbardziej wymagającej publiczności.  
Po czterech lipcowych weekendach, z których każdy poświęcony był muzyce innego europejskiego kraju, przyszła pora na „otwarcie granic”, czyli weekend międzynarodowy. Będzie on podsumowaniem czwartej edycji Festiwalu Strefa Ciszy. Jak co roku znakomita muzyka w mistrzowskich interpretacjach przyciągnęła do Ogrodów Królewskich rzesze widzów i słuchaczy. Liczyła się też wyjątkowa atmosfera, bliski kontakt z artystami i bogata oferta dla najmłodszych melomanów. Na pięciu festiwalowych scenach już odbyło się ponad 100 koncertów, a wśród imprez towarzyszących popularnością cieszyły się zwłaszcza happeningi malarskie i taneczne oraz Scena Otwarta.
Najbliższy weekend to już ostatnia okazja, żeby skorzystać z festiwalowych atrakcji. Na początek – zaproszenie dla rodzin z dziećmi na koncerty w cyklu „Melomaluszki” (w sobotę i niedzielę o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenie Żółtej). Dorosłych na pewno zainteresuje „Happening Tango” – pokaz tanga i warsztaty taneczne (sobota, godz. 16.00, Scena Granatowa). Zmysłowe i energetyczne tango usłyszymy także w wykonaniu New Warsaw Trio – gwiazdy sobotniego koncertu o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. Zespół tworzą Rafał Grząka (akordeon), Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon) i Konrad Kubicki (kontrabas). New Warsaw Trio ma w repertuarze utwory Richarda Galliano, jednego z najwybitniejszych akordeonistów jazzowych, a także kompozycje własne. W programie koncertu m.in. “Valtz for Nicky” Richarda Galliano, “Libertango” Astora Piazzolli i „Jesienny walc” Rafała Grząki. Na innych festiwalowych scenach w sobotę wystąpią: Bum Bum Orkestar, Marek Majewski, Kwartet klarnetowy UMFC i duet chińsko-polski – Qinke Chang i Tamara Kurkiewicz. W niedzielę w cyklu Koncertów Chopinowskich zagrają pianiści z Polski i Ukrainy: Dominika Szlezynger i Serhij Hryhorenko.  
Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl